Alább az őszi hónapok témáival foglalkozó bejegyzéseimet olvashatod
Póréhagymás, almás paszternák krémleves házi sörmustárral, vagy diós dukkáhval
Egy leves kétféleképpen… De hogy mi az a dukkah? És a sörmustár? Mindjárt elmesélem lejjebb… Előtte azonban pár szó arról, hogy miért is érdemes novemberben „heves-leves-ezésbe” kezdeni – az ajurvéda…
Olvass tovább…Koreai fokhagymás, gyömbéres, pikáns csalamádé: a kimchi
Recept: nem hagyományos és vegán, pikáns fűszeres csalamádé, vagyis a koreai kimchi – téli szuperétek!
Olvass tovább…Samhain ünnepén: ima a veszteség és az elmúlás történetek tanulságaiért
Samhain ünnepe arra késztet minket, hogy elengedjük a Földről, a csillagokról, saját lelkünkről való előzetes értelmezéseinket, és azokra puszta (lecsupaszított) valójukban nézzünk ismét, friss szemmel.
Olvass tovább…Novemberi ajurvéda
A légzésről és a légutakról. Meditálgatok tehát bögrém társaságában azon, hogyan is hatott rám az elmúlt időszak külvilága és persze hogyan hatottam magam önmagamra. Minden teljesen világos, kérdések helyett sorakoznak…
Olvass tovább…A légutak általános (napi) karbantartása: a prána csatorna és a felső légutak
Friss prána magunkhoz vétele felerősíti az agni-t, visszatáplálja a fluiditást és frissességet, feloldja a felgyülemlett feszültségeket, támogatja az idegrendszert. Segít az emésztésben, a kiválasztásban és az ürítési folyamatainkban. Nem lehet…
Olvass tovább…A három dósha hatása légúti betegségeinkre
Az előző cikkben az ősz kihívásait taglaltuk ajurvédikus értelemben, illetve azt, hogy mennyivel többről is van szó, mint pusztán a légutak tisztításáról, amikor a légúti gyakorlatokról beszélünk az ajurvédában és…
Olvass tovább…